Na scenie

Realizacja szkolnego projektu edukacyjnego NA SCENIE  pozwoliła grupie gimnazjalistów inaczej spojrzeć na teatr. Już od początku roku szkolnego 2013/2014 pierwszoklasiści zaangażowali się w prace. W październiku wystawili program dla rówieśników "Szkolne Czytanie Fredry".                                               

 

Z kolei inscenizacja bożonarodzeniowa „Zimowych opowieści” była inicjatywą uczniów, którzy zaproponowali przedstawienie dla przedszkolaków. Był także występ dla szóstoklasistów w ramach „Dnia otwartego w gimnazjum”.

Uczniowie podczas realizacji projektu nie tylko występowali przed publicznością. Obejrzeli dramat „Romeo i Julia”, musical „Wśród bogów Olimpu” w wykonaniu aktorów teatru Cracovia oraz przedstawienie edukacyjne „Uczyń mnie drzewem” w czasie szkolnych rekolekcji.

Wyjazd na spektakl „Piękna i Bestia” do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach był kulminacją wydarzeń kulturalnych. Młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych, a podczas wizyty w pracowni lalek spotkała znaną scenografkę o międzynarodowej sławie. Pani Eva Farkašová  ofiarowała nam swoje szkice do najnowszego przedstawienia dla dzieci „Krawiec Niteczka” i wpisała się do kroniki koła polonistycznego. Gimnazjaliści nie tylko poznali tajniki wykonywania lalek, ale i miejsce, gdzie powstaje scenografia do sztuki. 

Ostatnim etapem prac projektowych były prezentacje multimedialne związane z teatrem wykonane przez uczniów.

Grupa młodzieży realizująca ten projekt w roku szkolnym 2014/2015 weźmie udział w ogólnopolskim programie „KULTHURRA! Zajęcia artystyczne w szkole” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  

Więcej informacji na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/wyniki-kulthurry-edycja-ogolnopolska.com

opiekun grupy realizującej projekt,

Beata Małek

Free Joomla! template by Age Themes